מיחזור סוללות

מיחזור סוללות ומצברים

מיחזור סוללות כחלק ממגון פתרונות מיחזור רכיבים אלקטרונים

על פי חוק ישנה חובה למחזר רכיבים אלקטרונים בכדי להביא לצמצום של פסולת אלקטרונית כמה שניתן. רכיבים אלקטרונים מוגדרים כל מה שמופעל בצורה חשמלית, לרבות סוללות. בשנים האחרונות חלה עליה גדולה במודעות הציבור, בעידוד משרד איכות הסביבה והעיריות, למיחזור נייר ופלסטיק אך מיחזור סוללות עדין משהו שרובנו לא חושבים עליו. גם חברות גדולות אשר מוודאות כי ציוד אלקטרוני רגיש אנו נזרק סתם כך לרחוב, במקרה של מיחזור סוללות עדין לוקות בחסר.

מה קורה לסוללה אשר מושלכת לפח?

סוללה שמושלכת לפח עוברת את המסלול הרגיל שעובר כל פסולת המושלכת. היא נאספת מן הפחים בזמן הריקון ומשם מושלכת באתרי האשפה המורשים. הבעיה מתעוררת כאשר הסוללה מתחילה להתפרק ואז חומרים רעילים המצויים בתוכה מתחילים להשתחרר ולחלחל לתוך האדמה ומי התהום, אותם מי תהום שכולם שותים. מסיבה זו, ישנה חשיבות גדולה לדרך בה סוללות ישנות נזרקות, ויש להסתכל עליהן כרכיב אלקטרוני לכל דבר.

מיחזור סוללות

מיחזור אלקטרוניקה עם שורו
כל שירותי המיחזור לעסקים

כיצד ניתן לבצע מיחזור סוללות?

למעשה השם קצת מטעה, לא מדובר ממש על מיחזור סוללות כמו שממחזרים פלסטיק למשל, אלא על הטמנה של הסוללות בצורה כזו שתמנע הרעלה של האדמה. את הבטריות ניתן לזרוק בפחים ייעודים אשר החלו להיות מוצבים באופן קבוע במקומות בולטים כמו תחנות דלק, חנויות אלקטרוניקה ובמשרדי חברות. כאשר הבינו כי השיטה אינה יעילה מספיק, נחקק חוק בשנת 2012 בדבר איסוף ומיחזור רכיבים אלקטרוניים. על פי חוק מיחזור פסולת אלקטרונית, כל יבואני המוצרים האלקטרוניים מחויבים במחזור של לפחות 50 אחוז מסך המוצרים שמכרו. בכדי לעמוד במכסה זו החלו היבואנים להשתמש בחברות המתמחות באיסוף פסולת אלקטרונית ומחזורה. חברות אלה מגיעות לאסוף כל רכיב או פריט אלקטרוני שנזרק ומשם מובילות אותו למרכז מיחזור המשתמש בפסולת אלקטרונית זו לשימוש חוזר או שיודעת לטפל בצורה כזו שלא יהווה זיהום סביבתי. חברות איסוף אלה גם מקבלות סוללות אשר סיימו את תפקידן, כך שהפתרון מאפשר גם לרוקן את פח הסוללות הייעודי מכל הסוללות הריקות שהצטברו בתוכו.

השאר תגובה

אתה חייב להיות מחובר כדי לכתוב תגובה.

צרו קשר
close slider

[recaptcha]