מחשבים משומשים

כידוע, מדי שנה יוצאים לשוק מחשבים חדשים בעלי ביצועים טובים יותר, וכך תאגידים, עסקים וגם אנשים פרטיים מבקשים לשדרג את המערכות העומדות לרשותם. על מנת לחסוך בעלויות, אחת האפשרויות היא לקנות מחשבים משומשים מחברות או ממקורות אחרים, אשר עברו תהליכים של מחיקה וחידוש. בשורות הבאות יוסבר על התחום וכיצד חברתנו משתלבת בו.

שורו מיחזור אלקטרוניקה

מחשבים משומשים – מחודשים

התחום של מחשבים מחודשים או מוחדשים נועד לתת מענה כפול: מצד אחד לחסוך עשרות אחוזים בעלויות לפרטיים ועסקים המעוניינים במחשב חדש, ומצד שני להשיב לשוק ולהאריך את זמן השימוש במחשבים הקיימים. מדובר במחשבים המגיעים ממספר מקורות ונמכרים על ידי גורמים שונים מחדש, כגון יצרנים ומשווקים. למשל, לקוחות שקנו מחשב אך מסיבה זו או אחרת החליטו להחזיר אותו לאחר שעשו בו שימוש ראשוני, או יותר מראשוני, וכעת המשווק לא יכול עוד לכנותו מחשב חדש.

דוגמא נוספת היא מחשבים שנקנו אך הוחזרו למוכר מכיוון שנמצאו פגמים מסוימים, למשל חלקים שבורים או חסרים, או פגיעות קוסמטיות שנגרמו בעת המשלוח. עם זאת, על פי רוב מדובר במחשבים תקינים לחלוטין, בין אם הם שימשו למשל לצרכי תצוגה או הדגמה, או כאמור הוחזרו על ידי הלקוח.

אחד המקורות הבולטים למחשבים אלו הינו עולם העסקים והתעשייה, בדגש על תעשיות מתקדמות. מדובר בחברות הרוכשות כמויות גדולות של מחשבים לצרכי העבודה השוטפים, אך לאחר פרק זמן יחסית קצר כבר יוצאים לשוק מחשבים מתקדמים יותר, בעלי ביצועים גבוהים יותר, והחברה מעוניינת לשדרג את היכולות העומדות לרשות עובדיה. על כן, היא רוכשת מחשבים חדשים ומעבירה מחשבים משומשים לגורמים כמו חברתנו המטפלים בהם, ומעמידים אותם מחדש למכירה. לבחירה באפשרות זו יש כמובן יתרונות כלכליים מובהקים.

תהליכים שמבוצעים על מחשבים משומשים

כאשר חברה מוסרת מחשב משומש יש לבצע עליו מספר פעולות, אשר מטרתן להשיב אל מצבו וביצועיו המקוריים. על כן, מבוצעת בדיקה קפדנית של החומרה והתוכנה, ובמידת הצורך מוחלפים רכיבים, לעיתים גם שדרוג של היבטי חומרה ותוכנה, ולבסוף מנקים את המחשב ואורזים אותו מחדש.

בתוך כך, תהליך חשוב במיוחד הוא מחיקה של המידע הקיים על המחשב, שאמור להגיע ללקוח נקי לחלוטין ממידע קודם שהיה עליו, למעט מערכת ההפעלה עצמה. מובן שגם עבור החברות המוסרות את המחשבים ישנה משמעות גדולה למחיקה של מידע, שבהחלט יכול להיות רגיש ומסווג ולעסוק במוצרים ושירותים, בעובדים ובעלי תפקידים, תוכניות ואסטרטגיות, עניינים פיננסיים ומשפטיים, וכן הלאה.

את המחיקה ניתן לעשות במספר דרכים, אולם במקרה של חברות קיימת חשיבות עליונה למחיקה טוטאלית ובוודאות מוחלטת. לשם כך אנו משתמשים בין היתר במערכת Blancco,  המוחקת באופן מוחלט כל סוג של מידע המצוי גבי דיסקים הקשיחים מכל הסוגים במחשבים נייחים וניידים. למעשה, מערכת Blancco נחשבת כסטנדרט מובילה בתעשייה, והיא היחידה שעומדת בתקני התעשייה והאבטחה המקובלים, ומקובלת על סוכנויות ממשלתיות וארגונים רבים בעולם. מלבד זאת, ברשות חברתנו מצויה מערכת קומפקטית ניידת המיועדת למחיקה מוחלטת ומהירה, אותה ניתן לבצע בחברה המוסרת את המחשבים.

לשיחה חוזרת מלאו את הפרטים

תרומתם של מחשבים משומשים לאיכות הסביבה

כאמור, המטרה העיקרית של מחשבים משומשים מחברות הינה כלכלית, אך יש בה תרומה גדולה גם לאיכות הסביבה. במחשבים קיימים רכיבים רבים העלולים להזיק לקרקע, למים ולאוויר, ביניהם מתכות כבדות, זרחן ופלסטיקים מסוגים שונים. שימוש מחודש במחשב מאפשר להקטין את כמויות פסולת המחשבים הנטמנות (או חלילה נשרפות), שגם היום ברובן מוטמנות ולא מגיעות למיחזור – כפי שחברתנו מבצעת.

למידע נוסף בנושא ניתן לפנות אל שורו מיחזור ואלקטרוניקה בטלפון 077-231-8099

שירותי מיחזור נוספים:

אודות שורו

חברת שורו – מיחזור אלקטרוניקה, הינה מהחברות המובילות בישראל בתחום מיחזור פסולת אלקטרונית (Electronic Recycling).
החברה אוספת מגוון ציוד ופסולת אלקטרונית, מחשבים, ציוד תקשורת, סוללות ומצברים, מחברות, מפעלים וארגונים גדולים לצורך מיחזור ידידותי לסביבה.

פרטי יצירת קשר

מלאו את הפרטים בטופס:

הפתרונות שלנו בסרטון קצר

סרטון מיחזור אלקטרוניקה
נגן וידאו
דילוג לתוכן