פסולת אלקטרונית

פסולת אלקטרונית בחברת שורו

אנחנו חיים בעידן מאוד אלקטרוני.
כמעט כל הטכנולוגיה שאנו משתמשים בה שילשה את עצמה בשנים האחרונות אם לא יותר.
פעם הייתה טלוויזיה אחת בכל בית, היום יש כמה.
טלוויזיה לכל חדר. פעם היה מכשיר טלפון אחד בבית (ומקסימום בעוד חדר), היום יש מכשיר טלפון וסלולרי כמובן לכל אחד מבני הבית (כן גם לקטן שהולך לגן, כי ככה זה).
פעם מוצרי החשמל היו רק מקרר (שעבד על קרח), תנור ומכונת כביסה, תוסיפו לזה בכל בית מדיח ומייבש ותבינו לאיזו כמות של מוצרים חשמליים אנחנו מגיעים.
התנורים יותר גדולים, כך גם המקררים. יש כמובן מזגנים והם גם צורכים אנרגיה וגם כאשר הם מתקלקלים הם הופכים כמו כל מוצרי החשמל לפסולת אלקטרונית.

האם חשבתם פעם לאן מגיעים כל המוצרים הללו אחרי שהם יוצאים מכלל שימוש? הם מגיעים למזבלות אבל הם פסולת אלקטרונית והיא- הולכת להיות מאוד רעילה ולזהם את הסביבה.

שורו מיחזור אלקטרוניקה

פסולת אלקטרונית מחשבים ועוד

פעם היה רק מחשב אחד בכל בית, היום לכל אחד יש מחשב (כן גם לאותו קטן שהולך לגן כי ככה זה…). מלבד מחשב נייח יש גם מחשבים ניידים.
יש גם קונסולות משחק אלקטרוניות פלייסטיישן ודומיו. ובכל מקרה לכולם יש מיקרו, טוסטר מצנם, טוסטר נלחץ, מגהץ קיטור או לא, פוד פרוססור, בלנדר, מחבת חשמלית, מקלדות וכמובן כמה שיותר סוללות וכבלים חשמליים.
וכל אלה הם פסולת אלקטרונית. וכאשר הם מתקלקלים מוטב שהם לא יגיעו לאשפה, אלא לנקודת איסוף של פסולת אלקטרונית ומשם ימוחזרו, יותכו, יעובדו, יפורקו וכו'. 70% מגורמי הזיהום של כדור הארץ, מקורם בפסולת אלקטרונית.

השלכתה היום עפ"י חוק משנת 2014 אסורה בתכלית האיסור. הנזק שהיא גורמת לאיכות הסביבה כמו גם הסכנה שבהשלכת ציוד זה, ידועים ומוכרים ולכן פסולת אלקטרונית יש להעביר למחזור בהתאם לחוק המיחזור.

לשיחה חוזרת מלאו את הפרטים

זיהום מי תהום – גם פסולת אלקטרונית!

 • סחף הגורר אתו כל מיני חומרים מזוהמים
 • הפרשות מסוגים שונים של בעלי חיים.
 • אבק, פיח וחול.
 • חלחול נוזלים מזוהמים מפסולת שהושלכה.
 • זיהום חקלאי.
 • זיהום תעשייתי.
 • שפכים עירוניים
 • פסולת אלקטרונית
 • זיהום של תחנות דלק
 • חומרי הדברה
 • שאיבת יתר של מי תהום

כאמור כאשר יש חשש לקיומו של זיהום במי תהום, לא תמיד יודעים מהו מקורו של הזיהום, אך מיד יש התראה לא להשתמש במים בכלל או לא להשתמש בהם לפני שמרתיחים אותם.

סוללות רעילות – זיהום מי תהום!

פסולת אלקטרונית כמו גם ציוד חשמלי או אלקטרוני מכילים הרבה חומרים רעילים.

כאשר משליכים פסולת אלקטרונית במקום פתוח, ללא תהליך של איסוף פסולת אלקטרונית או מיחזור של מצברים, יש חשש של שחרור רעלים מסוימים אשר בסופו של דבר יגיעו למי תהום.

מים אלה יזדקקו לטיהור עד שיגיעו לבתים מחשש להרעלה.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

שירותי מיחזור נוספים:

אודות שורו

חברת שורו – מיחזור אלקטרוניקה, הינה מהחברות המובילות בישראל בתחום מיחזור פסולת אלקטרונית (Electronic Recycling).
החברה אוספת מגוון ציוד ופסולת אלקטרונית, מחשבים, ציוד תקשורת, סוללות ומצברים, מחברות, מפעלים וארגונים גדולים לצורך מיחזור ידידותי לסביבה.

פרטי יצירת קשר

מלאו את הפרטים בטופס:

הפתרונות שלנו בסרטון קצר

סרטון מיחזור אלקטרוניקה
נגן וידאו
דילוג לתוכן