על מיחזור פסולת אלקטרונית

פסולת אלקטרונית היא כל מוצר אלקטרוני או כזה שמערב חשמל כמו למשל סוללות, מחשבים, טוסטרים, מקלדות, מחשבים, מכשירים סלולריים ישנים, מגהצים ועוד. כל מוצר כזה מכיל בתוכו חומרים המסוכנים לסביבה ולאדם. בעבר עד שנחקק חוק פסולת אלקטרונית, היה הציבור נוהג להשליך פסולת זו למכלי הפסולת הרגילים. בכך בעצם נעשה מהלך מסוכן שכן זבל אורגני עלול לייצר חומצות שמכלות כל מעטפת של סוללה או כל ציוד אלקטרוני וחשמלי, ובכך לחשוף ולגרום להפרשה של חומרים מתכתיים מסוכנים. חומרים אלה יחלחלו מן הקרקע אל מי תהום ומשם עלולים חלילה להגיע לבתים.

מה ניתן למחזר?

יש הרבה מאוד ציוד אלקטרוני שניתן למחזר. בתוך הפסולת האלקטרונית עצמה יש רכיבים ממתכות טהורות, שאפשר למחזר וכן רכיבים חשמליים שניתנים למיחזור ושימוש חוזר.
חברת שורו איסוף פסולת אלקטרונית אוספת וממחזרת: מדחסים ושנאים, כבלי נחושת, מנועי חשמל, פליז, פסולת אינסטלציה, ברזים, כרטיסי רשת, ציוד אלקטרוניקה ומחשבים, לוחות חשמל, דיסקים קשיחים, שרתים, ספקי כח, טלפונים סלולריים, כלים של חשמל, מכשירי חשמל ישנים, שבבי אלומיניום יציקות אלומיניום ועוד.

בנוסף חברת שורו אוספת ציוד חשמלי או אלקטרוני מחברות המחויבות עפ"י החוק לקבל מוצרים ישנים.
מיחזור אלקטרוניקה הוא מתחומי המומחיות המובילים של החברה. חברת שורו אוספת מגוון של פסולת אלקטרונית וציוד אלקטרוני וחשמלי ממפעלים, ארגונים, מוסדות, בתי ספר וכן משווקים ומבצעת מיחזור ידידותי לסביבה.
מיחזור באמצעות חברת שורו מוביל אותה לייצא רכיבים אלקטרוניים וכרטיסים הנשלחים להמשך מיחזור לשם מיצוי המתכות היקרות שיש בהן.

לשיחה חוזרת מלאו את הפרטים

מיחזור פסולת אלקטרונית זו חובה!

חוק טיפול בציוד חשמלי ואלקטרוני קובע איך לטפל במוצרים אלה, באמצעות נקודות איסוף, איזה הפרדה יש לבצע ועוד. כל יצרן ויבואן של מוצרים אלקטרוניים חייב עפ"י החוק למחזר מדי שנה לפחות 50% מכמות המוצרים שמכר.
מדובר במקרה כזה על תנורים, מחשבים, מכונות כביסה ועוד. לגבי סוללות ומצברים מחויבים המשווקים למחזר בין 25 ל-35 אחוז מהכמות. כל יבואן מחויב בחובת דיווח חצי שנתית על היקף המיחזור שהוא ביצע. יבואנים ויצרנים מחויבים לחתום מול חברות כמו למשל חברת שורו לאיסוף פסולת אלקטרונית, כדי שתוכל לבצע את הטיפול בפסולת האלקטרונית בצורה תקינה.

מיחזור פסולת אלקטרונית – מתכות יקרות ועוד

חברת שורו אוספת וממחזרת חומרים כמו אלומיניום, נירוסטה, פליז, בדיל. מתכות יקרות כמו זהב, כסף וכן: טונגסטן, מוליבדן, טנטלום ועוד. לחברות שברשותן ציוד IT עוזרת חברת שורו למקסם את שווי הציוד בשיטת Reuse& remarketing.

החברה רוכשת מלאי ישן של ציוד IT וכן ציוד רפואי תעשייתי, ציוד מעבדה, מוצרי מחשוב, תקשורת ועוד.

הצוות הטכני של חברת שורו ממיין את הציוד, מתקן את הליקויים במידת האפשר ומשמיש את המוצרים למכירה חוזרת.

בתהליך זה יש גם יתרונות כלכלים ברורים כמו גם היבטים חברתיים של מיחזור ושמירה על כדור הארץ חוק מיחזור אלקטרוניקה קובע כי יש לאסוף פסולת אלקטרונית.

שירותי מיחזור נוספים:

אודות שורו

חברת שורו – מיחזור אלקטרוניקה, הינה מהחברות המובילות בישראל בתחום מיחזור פסולת אלקטרונית (Electronic Recycling).
החברה אוספת מגוון ציוד ופסולת אלקטרונית, מחשבים, ציוד תקשורת, סוללות ומצברים, מחברות, מפעלים וארגונים גדולים לצורך מיחזור ידידותי לסביבה.

פרטי יצירת קשר

מלאו את הפרטים בטופס:

הפתרונות שלנו בסרטון קצר

סרטון מיחזור אלקטרוניקה
נגן וידאו