מיחזור פסולת אלקטרונית- הרעלת עופרת

מיחזור פסולת אלקטרונית כולל כמובן הרחקת ומחזור מוצרי אלקטרוניקה המכילים עופרת, שהיא אחד החומרים הכי מסוכנים לבני אדם, חיות, סביבה ועוד.

הרעלת עופרת היא מצב המתאפיין ברמות גבוהות של עופרת בגוף. היא משפיעה על תהליכים פיזיולוגיים ומאוד רעילה למשל לאיברים כמו העצמות, הלב, המעיים, כליות, מערכת העצבים, מערכת הרבייה ועוד.

הסימפטומים של הרעלת עופרת הם כאבי ראש, כאבי בטן, בלבול, אנמיה, עצבנות והרעלה כזו עלולה גם להוביל חלילה למוות. עד שנחקק חוק מיחזור פסולת אלקטרונית, הושלכו אל מטמנות האשפה מוצרי אלקטרוניקה וחשמל המכילים גם כמויות נכבדות של עופרת.

סימנים של הרעלת עופרת בילדים

סימני הרעלת עופרת מתבטאים ברגזנות, כאבי ראש, חוסר ריכוז, התפרצויות זעם, תשישות, אי יציבות, קשיים בהירדמות, עצירות, בחילה ועוד.

חומרת הפגיעה של עופרת בילדים גדולה יותר מאשר במבוגרים, זאת בשל תהליכי גדילה שעדיין לא הבשילו אצלם.
אצל מבוגרים עלול להתרחש גם אבדן זיכרון, כשל כלייתי ועוד. הטעם של מלחי עופרת הוא מתוק, על כן ציוד ואביזרים לילדים קטנים, כולל עפרונות ציור או צבעים, אסור שיהיה בהם עופרת. בילדים עלולה להתרחש פגיעה גם במנת המשכל, לגרום לפיגור שכלי, היפראקטיביות ועוד.

הרעלת עופרת במצב של הריון, עלולה לגרום ללידה מוקדמת או ללידת עובר במשקל נמוך.

מיחזור אלקטרוניקה מרחיק את הסיכון של הרעלת עופרת בילדים. חוק מיחזור פסולת אלקטרונית מכתיב לאן ומתי יפונו מוצרים אלקטרוניים שחלקם הלא מבוטל כולל עופרת.

ההנחיות הן לאסוף מוצרי חשמל ואלקטרוניקה ישנים ע"י היבואנים או המשווקים, להעביר אותם אל נקודות איסוף של פסולת אלקטרונית ולעשות תהליך של מיחזור פסולת אלקטרונית כולל הצלת המתכות היקרות בתוכם.

לשיחה חוזרת מלאו את הפרטים

באיזה מוצרים יש עופרת ?

טלוויזיה ישנה לפני דור ה-LCD מכילה עופרת. גם מכשירי סלולר מכילים עופרת. בהנחה שזמן השימוש בסלולרי הוא כ-18 חודשים ויש למעלה מ-500 מיליון משתמשים, נסו לתאר לעצמכם איזה הר של עופרת אפשר ליצור מזה.

העופרת היא אחת משבע מתכות הידועות עוד מימי קדם. היא עמידה לקורוזיה ויש לה מוליכות חשמלית. בטבע יש עופרת בצורה הכי טהורה, ויש לה שימושים רבים בהווה ובעבר.

היא בשימוש בתוך מצברים של כלי רכב, בסוללות, היא משמשת כבסיס לצבעים, היא בשימוש של מוצרים קוסמטיים, מייצרים ממנה משקולות לצלילה ולדייג וכן מצפים אתה כבלי חשמל. עד שנות התשעים יש לומר, השתמשו בעופרת כתוסף לדלק, בעקבות מחקרים שהוכיחו ירידה במנת המשכל וסכנה לנחשפים אליה, נאסר השימוש בחומר טטרה-אתיל שהיה התוסף לדלק. גם בישראל נאסר השימוש בו.

העופרת גורמת לניוון של תאי העצב המאבדים את עטיפת המיילין שלהם. במוח יש הפחתה של מספר הנוירונים ועוד. העופרת גורמת לתאים בהיפוקמפוס נזק מבני וכן שינוי ברקמת המיילין.

שירותי מיחזור נוספים:

אודות שורו

חברת שורו – מיחזור אלקטרוניקה, הינה מהחברות המובילות בישראל בתחום מיחזור פסולת אלקטרונית (Electronic Recycling).
החברה אוספת מגוון ציוד ופסולת אלקטרונית, מחשבים, ציוד תקשורת, סוללות ומצברים, מחברות, מפעלים וארגונים גדולים לצורך מיחזור ידידותי לסביבה.

פרטי יצירת קשר

מלאו את הפרטים בטופס:

הפתרונות שלנו בסרטון קצר

סרטון מיחזור אלקטרוניקה
נגן וידאו