איסוף שרתים

איסוף שרתים

איסוף שרתים לצורך מיחזור אלקטרוניקה והחשיבות של השמדת מדיה מגנטית ואבטחת מידע

בעולם שבו כל המידע האישי והעסקי נשמר על גבי כוננים קשיחים ושרתים, אף חברה לא רוצה לקחת סיכון כי משהו ממידע זה ידלוף החוצה. רוב החברות משתמשות בכמה מערכות הגנה של חברות אבטחה שונות ולו רק בשביל הסיכוי שאם ישתמשו במערכת אבטחת מידע אחת מישהו עם כוונות זדוניות יצליח לעבור אותה ולחדור לתוך מערכות המידע. עקב אכילס של נושא זה, הוא לא ההגנה על המערכות בזמן פעולה, אלא כאשר הן מוחלפות ונזרקות.

מדוע שרת שנזרק הוא סכנת אבטחת מידע?

מחיקה פשוטה של כונן או שרת היא בהחלט הפיכה ואפילו לא מהווה אתגר עבור כאלה העוסקים בריגול תעשייתי ומבקשים לשחזר מידע משרת זרוק. חברה שפשוט זורקת את השרתים שלה לאחר מחיקה כאילו נתנה את כל המידע שהיה מאוכסן עליהם בחינם. הדרך היחידה לוודא כי המידע מושמד באמת הוא ביצוע איסוף שרתים מכל חדרי השרתים וביצוע השמדת מדיה מגנטית.

איסוף שרתים

איסוף שרתים ושירות השמדת מדיה מגנטית בחברת שורו

כיצד ניתן לבצע השמדה מלאה של מידע משרתים?

ישנן חברות המבצעות איסוף שרתים מחברות ומציעות שני דרכי השמדה עיקריות:

השמדה טוטאלית – הדבר נעשה על ידי גריסה מלאה של השרתים או הכוננים הקשיחים בעזרת מגרסה מיוחדת. את התוצרת לא ניתן בשום דרך לאחות חזרה לרכיבים המקורים ולשחזר את המידע.

השמדה לשימוש חוזר – אם רוצים לבצע מחיקה מלאה של המידע, אך לשמור את החומרה עצמה לשימוש חוזר או מכירה מומלץ להשתמש בתוכנה הנקראת Blancco. זוהי תוכנה בעלת תו תקן המחמיר ביותר למחיקת מידע ללא שום יכולת שחזור. התוכנה מאושרת ונמצאת בשימוש על ידי גופים ממשלתיים ברחבי העולם וסוכנויות ביון.

ראוי לציין כי השיטה השנייה נחשבת הרבה יותר אקולוגית וידידותית לסביבה. פסולת אלקטרונית שנטמנת במצבורי האשפה, גם לאחר מצב של גריסה טוטאלית, אינה מתפרקת ועשויה אפילו לזהם את האדמה.

מיחזור פסולת אלקטרונית כולל בתוכו שירות איסוף שרתים ישנים ומחיקת המידע מהם בצורה אבסולוטית ושימוש חוזר בהם היא הדרך לצמצום של פסולת אלקטרונית.

השאר תגובה

אתה חייב להיות מחובר כדי לכתוב תגובה.

צרו קשר
close slider

[recaptcha]