מהו ממיר קטליטי?

מהו ממיר קטליטי

מהו ממיר קטליטי?

ממיר קטליטי הוא למעשה מסנן המזהמים של גזי הפליטה מהרכב. זהו פילטר צינורי המותקן כחלק ממערכת הפליטה ברכב, צורתו ככוורת והוא מכיל חומרים כימיים המיועדים לשרוף את גזי הפליטה הרעילים ותוצרי הלוואי של בעירת המנוע, בטרם הם נפלטים לחלל האוויר. הממיר מקטין את פליטת המזהמים בשיעור המגיע ל-90% ביחס לרכב בו לא מותקן הממיר.

חשיבות הממיר הקטליטי

הממיר הקטליטי מורכב בין סרעפת הפליטה לבין דוד העמעם המרכזי. ממיר אשר נסתם או שהתרחשה בו תקלה אחרת, גורם לתלונה שכיחה בקרב הנהגים של רכב שאינו "סוחב". החלפה של ממיר קטליטי עלולה להיות יקרה ולכן מומלץ לבדוק אפשרויות תיקון זולות אחרות בטרם מחליטים על החלפתו. משימתו של הרכיב הכה חיוני ברכב היא צמצום גזי הפליטה להפחתת זיהום האוויר כדי לעמוד בדרישות החוק. הרשתות המהוות חלק מהממיר עשויות מחומר אשר בתהליך כימי הופך את גזי הפליטה הרעילים לגזים ידידותיים יותר. פעולתו של ממיר קטליטי מתרחשת בחום של 400 מעלות ומעלה והוא ממוקם מתחת לכיסא הנהג.

מיחזור אלקטרוניקה

מיחזור אלקטרוניקה עם שורו
כל שירותי המיחזור לעסקים

שמירה על איכות הסביבה

רכב אשר פולט כמות גדולה של גזים, מסב נזק סביבתי גדול ומדובר באיתות לבדיקת מצבו של הממיר הקטליטי. פעולת הממיר כוללת חמצון הפחמן החד חמצני והפיכתו לפחמן דו חמצני, פירוק תחמוצת החנקן לחנקן וחמצן וחמצון הפחמימנים והפיכתם לפחמן דו חמצני ומים. ההליך הינו קריטי לשמירה על איכות הסביבה ובלעדי הממיר זיהום האוויר מהרכבים הינו גבוה פי 10, לכן קיימת חובה על פי חוק לנסוע עם ממיר קטליטי תקין.

מיחזור – פתרונות משתלמים לעסק

עבור המוסכים הפרטיים, הממירים הקטליטיים מהווים פסולת אלקטרונית אשר עלויות האחסון והטיפול בהן גבוהות ומיותרות. חברות אשר עוסקות במיחזור של פסולת, מציעות רכישה ומיחזור של ממירים קטליטיים משומשים או תקולים ומציעות תמורה משתלמת ומיידית בעבור בעל העסק או המוסך. הרווח הוא כפול, גם תרומה לשמירה על איכות הסביבה וגם חיסכון בעלויות ורווחים על מכירת הממיר. המתכות האצילות המצויות בממיר, מקנות לו ערך כלכלי נוכח אפשרויות המיחזור שלהן.

השאר תגובה

אתה חייב להיות מחובר כדי לכתוב תגובה.

צרו קשר
close slider

[recaptcha]