בשנת 2012 חוקק בישראל החוק לטיפול סביבתי בציוד אלקטרוני, חשמלי ובסוללות. חוק זה, מחייב את יצרני, יבואני ומשווקי ציוד אלקטרוני – חשמלי, בפעולות איסוף של פסולת אלקטרונית והעברתה למתקני מיחזור המיועדים לצורך כך. כמו כן, החוק מחייב את הרשויות המקומיות לפעול לאיסוף פסולת אלקטרונית בשטחן. לצורך יישום החוק בפועל, הוחלט על הסדרת פעולות האיסוף של הפסולת האלקטרונית באמצעות חברת שונות אשר ישמשו כתאגיד מ.א.י (מאי) שהוא למעשה ראשי תיבות של מיחזור אלקטרוניקה בישראל.

חשוב לציין שחברות המשמשות כתאגיד מ.א.י (מאי) נדרשות לקבלת היתרים לצורך כך מטעם המשרד לאיכות הסביבה ולעמוד בכל התקנים הנדרשים לצורך כל על פי החוק.

שורו מיחזור אלקטרוניקה

מיחזור פסולת אלקטרונית - מה חשוב לדעת?

הפסולת האלקטרונית היא הגדרה כוללת לכל סוגי הפסולת המיוצרת כתוצאה מהשלכתם של מוצרי חשמל ואלקטרוניקה  וסוללות, החל ממחשבים נייחים וניידים, דרך ציוד תקשורת כזה או אחר ועד לטלפונים סלולריים שיצאו מכלל שימוש. על פי הערכות שונות, בישראל מדי שנה נאספים כ-150 אלף טון של פסולת אלקטרונית, המהווים אומנם אחוז זניח מסך כל הפסולת הנוצרת בישראל, אך פסולת זו אחראית על קרוב ל-70 אחוזים מגורמי הזיהום והרעילות המצויים בתוך הפסולת הביתית שכל אחד ואחת מאיתנו מייצר.

 

החוק לטיפול סביבתי בציוד אלקטרוני, חשמלי ובסלולות, נועד להפנות את כל הפסולת האלקטרונית המיוצרת בישראל לאתרים בהם ניתן לטפל ו/או למחזר בפסולת מבלי שזו תהפוך לגורם האחראי על זיהום ורעילות. במסגרת החוק, הוסדרו יעדי איסוף לכל חברה העוסקת בייבוא/ייצור של מכשירי אלקטרוניקה וציוד חשמלי ולכל רשות מקומית האחראית על איסוף פסולת אלקטרונית והעברה לצרכי טיפול. 

לשיחה חוזרת מלאו את הפרטים

שורו - מובילים את תחום מיחזור פסולת אלקטרונית ונכסי IT

אנחנו בחברת שורו עוסקים ומתמחים באיסוף ציוד ופסולת אלקטרונית מחברות, מפעלים וארגונים גדולים. כחברה מובילה בתחום, אנו משמשים כתאגיד מ.א.י (מאי) המחזיק ברשותו את כל ההיתרים והאישורים הנדרשים לצורך כך מטעם המשרד להגנת הסביבה. כמו כן, אנו פועלים תחת תקני מערכות לניהול איכות ומערכות לניהול סביבתי. 

שירותי מיחזור נוספים:

אודות שורו

חברת שורו – מיחזור אלקטרוניקה, הינה מהחברות המובילות בישראל בתחום מיחזור פסולת אלקטרונית (Electronic Recycling).
החברה אוספת מגוון ציוד ופסולת אלקטרונית, מחשבים, ציוד תקשורת, סוללות ומצברים, מחברות, מפעלים וארגונים גדולים לצורך מיחזור ידידותי לסביבה.

פרטי יצירת קשר

מלאו את הפרטים בטופס:

הפתרונות שלנו בסרטון קצר

סרטון מיחזור אלקטרוניקה
נגן וידאו