חוק מיחזור פסולת אלקטרונית – את מי הוא מחייב?

חוק מיחזור פסולת אלקטרונית מחייב

אנו מוצפים ומוקפים בציוד ומוצרי אלקטרוניקה, אבל רק בחודש מרץ 2014, נחקק חוק מיחזור פסולת אלקטרונית, המעביר את האחריות על הפסולת הזו ליצרנים, משווקים, בתי עסק ועיריות.

חומרים מסוכנים הם אלה שיש בהם כדי לסכן חיי אדם, נזק לסביבה או פגיעה ברכוש. הם קיימים בכל מיני תעשיות כימיות, אבל גם בתעשיות של אלקטרוניקה וחשמל. החומרים הללו מובלים בדרך כלל תחת הקפדה באמצעות משאיות ורכבות תוך שמירה על תקני שינוע חומרים מסוכנים.

חומרים מסוכנים שנמצאים היום גם במוצרים שמישים יום יומיים, עלולים לגרום לנזקים גופניים ולכן גם הטמנתם פסולה. מדובר על חומרים מסוכנים שנמצאים במוצרי אלקטרוניקה וחשמל, סוללות ועוד. הם עלולים לדלוף מבית הקיבול שלהם אל מי תהום ולזהם את המים, הסביבה, בני האדם ובעלי החיים.

חוק מיחזור פסולת אלקטרונית

עד שנחקק חוק מיחזור פסולת אלקטרונית, פיגרנו בהרבה מאוד שנים אחרי עמיתנו בחו"ל. יש מדינות שכבר חוקקו חוקים כאלה ויישמו אותם, אבל מדינת ישראל יש לומר, עדיין דשדשה בקצה ולא פעלה.

חוק מיחזור פסולת אלקטרונית, זה בדיוק מה שהיה חסר כדי ליישם טיפול מסודר והתנהלות תקינה במוצרים שפג תוקפם ושעד היום הוטמנו כמו כל אשפה.

מסתבר שהמפגש בין חומרים אורגניים למוצרי אלקטרוניקה או חשמל, ממוסס את מעטפת ההגנה שלהם והחומרים המסוכנים שבהם דולפים החוצה.

לכל חומר מסוכן יש סימון משלו ואירוע של דליפת חומרים כאלה עלול להתרחש מכל מיני סיבות.

חוק מיחזור פסולת אלקטרונית

שורו עומדת בתקנים המחמירים של חוק מיחזור פסולת אלקטרונית

אירוע חומרים מסוכנים לא בחברה שלכם

לאירוע שמערב חומרים מסוכנים, עלולות להיות השלכות קריטיות על הסביבה וגם על חיי אדם, לכן ההפרדה שעושים היום באמצעות חוק מיחזור פסולת אלקטרונית, מבטיחה שהחומרים הרעילים והמסוכנים הללו יורחקו ממקומות שבהם הם עלולים לפגוע בבני אדם.

כלומר- אם החוק מחייב איסוף של מוצרים חשמליים של כל יצרן וספק, אז המקרר, התנור או מכונת הכביסה, לא יהיו יותר חלק מהנוף של כל נקודת אשפה ולכן גם לא ידליפו רעלים מסוכנים.

חומרים מסוכנים יכולים להיות גז, מוצק או נוזל, והדליפה שלהם החוצה יכולה להיות סמויה מן העין, ולכן חוק מיחזור פסולת אלקטרונית בא להבטיח את שלומם של בני האדם, הסביבה ועוד.

את מי מחייב חוק מיחזור פסולת אלקטרונית?

חוק מיחזור פסולת אלקטרונית מחייב את כל מי שמייצר את הפסולת האלקטרונית קרי: יצרנים, משווקים וגם את הפרט שמשתמש בהם. היום כאשר אתם מזמינים מכונת כביסה, על בעליו של העסק המספק לכם את המכונה, לאסוף מכם את המכונה הישנה, וזה נכון לגבי כל מוצרי החשמל.

המשווק הזה אוסף את מוצרי החשמל הללו ומעביר אותם לנקודת איסוף מסודרת בתחום הרשות המקומית.

חוק מיחזור פסולת אלקטרונית מחייב אותך לפעול! צור קשר עימנו ונשמח לתת לך מגוון פתרונות מיחזור

צרו קשר
close slider

[recaptcha]