בעשורים האחרונים, כולנו צורכים יותר מכשור וציוד אלקטרוניקה וכפועל יוצא מכך כולנו מייצרים היקפים גדולים יותר של פסולת אלקטרונית בהשוואה לכל תקופת אחרת לאורך ההיסטוריה האנושית. הפסולת האלקטרונית היא למעשה כל מכשיר אלקטרוני כזה או אחר אותו אנו נדרשים לזרוק עקב בלאי או כל סיבה אחרת, כאשר כל פריט של פסולת אלקטרונית נחשב לאחד מסוגי הפסולת המזהמים ביותר את הסביבה של כולנו.

היקף הפסולת האלקטרונית בישראל ומסביב לעולם הולך וגדל מדי שנה, כאשר רק בישראל מייצרים למעלה מ 150 טון של פסולת אלקטרונית מדי שנה ומספר זה צפוי לגדול באופן משמעותי במהלך השנים הקרובות. על מנת להסדיר את תחום מיחזור הפסולת האלקטרונית, חוקק בישראל החוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני ובסוללות. חוק זה חוקק לראשונה בשנת 2012 ובמסגרתו חל איסור על השלכת פסולת אלקטרונית לאתרי הטמנה ונדרש הליך טיפול ואיסוף של הפסולת האלקטרונית לצרכי העברתה לאתרי מיחזור ייעודים בארץ ובחו"ל.

אם כך, מהו אקומיוניטי?

אקומיוניטי, תאגיד חברתי למיחזור פסולת אלקטרונית היא חברה הפועלת מטעם המשרד להגנת הסביבה ותחום אחריותה חולש על יישום קיום לשון החוק לטיפול בפסולת אלקטרונית על ידי היצרנים והיבואנים של ציוד חשמלי ומכשור אלקטרוני.

פעילותו של אקומיוניטי – תאגיד חברתי למיחזור פסולת אלקטרונית מיושמת במסגרת מה שמכונה מיחזור חברתי במסגרתו מועסקים נשים וגברים בעלי צרכים מיוחדים בכל שרשרת המיחזור. פעילות זה מותאמת לדרישת החוק לטיפול סביבתי בפסולת אלקטרונית וזאת לנוכח הימצאות סעיף בחוק הקובע: " גוף יישום מוכר יפעל לקידום הייצוג ההולם של אנשים עם מוגבלות בקרב ועבדיו ובקרב המפעילים בעמם הוא מתקשר".

אנחנו בחברת שורו מיחזור אלקטרוניקה מקיימים קשרי עבודה מול אקומיוניטי, תאגיד חברתי למיחזור פסולת אלקטרונית ובכך אנו מקדמים את ענף מיחזור הפסולת האלקטרונית בכלל ואת תחום המיחזור החברתי בפרט. לרשותנו, פתרונות שירות המיועדים לצרכי פינוי ואיסוף פסולת אלקטרונית ממפעלים, מוסדות, חברות, ארגונים ובתי עסק וזאת בנוסף לפעילותנו בתחום פינוי פסולת אלקטרונית בשטחי רשויות מקומיות.

שורו מיחזור אלקטרוניקה

לשיחה חוזרת מלאו את הפרטים

שירותי מיחזור נוספים:

אודות שורו

חברת שורו – מיחזור אלקטרוניקה, הינה מהחברות המובילות בישראל בתחום מיחזור פסולת אלקטרונית (Electronic Recycling).
החברה אוספת מגוון ציוד ופסולת אלקטרונית, מחשבים, ציוד תקשורת, סוללות ומצברים, מחברות, מפעלים וארגונים גדולים לצורך מיחזור ידידותי לסביבה.

פרטי יצירת קשר

מלאו את הפרטים בטופס:

הפתרונות שלנו בסרטון קצר

סרטון מיחזור אלקטרוניקה
נגן וידאו